ארכיטקטורה

ארכיטקטורת הענן היברידי של Voicenter מבוססת על שירותי תקשורת משולבים, אשר מורכבים משתי תצורות ענן: הענן הפרטי אשר מצוי בחצר הלקוח, והענן הציבורי אשר נמצא באחריות Voicenter ופרוש גולבלית ב 5 חוות שרתים ברחבי העולם.
הארכיטקטורה ההיברידית מאפשרת לצרכניה להנות מהיתרונות של כל אחת מהתצורות, תוך מיזעור האתגרים שמאפיינים כל אחד מהעננים הקלאסיים.

מערכת מידע

יודעת לנהל את השכבות האחרות, השרתים בחו"ל ואת כל ענייני מערכת הניהול של הטכנולוגיה. 

מערכת הטלפוניה

יודעת לבצע את הפעולות היומיומיות, המעשיות, כמו להוציא שיחה, לנתק שיחה ואיך להפנות את השיחה.

ענן פרטי

מערכת מידע ומערכת הטלפוניה נמצאות אצל הלקוח

ענן ציבורי

מערכת מידע ומערכת הטלפוניה נמצאות אצל ספק השירות

ענן היברידי

מערכת מידע נמצאת אצלנו Voicenter
מערכת הטלפוניה נמצאת אצל הלקוח

שימושי הענן ההיברידי:

ארגונים מבוזרים גיאוגרפית (עם סניפים) מתקינים שרת תקשורת בכל אחד מסניפיהם - שמתפקד באופן עצמאי כחלק מהענן הפרטי. הטופולוגיה ההיברידית במקרה הזה משאירה את החלק הפונקציונלי (החיבור לטלפונים ולחלק מתשתיות התקשורת) בחצר הארגון, ואת החלק הריכוזי (הניהול והבקרה של המערכת) אצל ספק השירות. כך יכול הארגון לנהל את מערכת התקשורת במרוכז במקום אחד (שלוחות, דוחו"ת, BI) תוך כדי סינכרון וגיבוי באמצעות חיבור כל אחד מהשרתים הפרטיים - לענן הציבורי אשר בחוות השרתים של ספק השירות.

מצד אחד, איחסון מידע פיננסי רגיש של נתוני לקוחות על גבי תשתית פנימית או אפליקציה שמותקנת בענן הפרטי של הארגון, מצד שני, חיבור האפליקציה למערכת ניהול לקוחות (CRM) שמתופעלת כולה בתשתית ענן ציבורית.
מודל היברידי כזה מרחיב את יכולותיו של הארגון ומאפשר לו לעשות שימוש מושכל בתשתיות ציבוריות באופן סלקטיבי - רק עבור נתונים נבחרים של לקוחותיו.

תחזוקת תשתית תקשורת מקומית שנותנת מענה להיקפי עבודה ממוצעים, ושימוש במשאבי הענן הציבורי בזמנים בעת עלייה בפעילות - באמצעות גיחות נקודתיות שמרחיבות את משאבי התקשורת היומיומיים שאינם זמינים עבור הארגון מהענן הפרטי שברשותו.

החיבור ההיברידי מאפשר לארגון לנקוט בפעולת הרחבה זמנית של משאבי הענן הפרטי שבבעלותו, וע"י חבירה לתשתית הציבורית - לקבל מענה מיידי לצרכיו רק בעת שמשאביו הפרטיים מתקרבים למיצוי. כך, הארגון משלם רק עבור המשאבים הנוספים להם הוא נזקק, רק כאשר יש לו בהם צורך ולא באופן קבוע. 

שימוש בארכיטקטורה היברידית כאמצעי לגיבוי נתונים ואפליקציות, אשר כולל מעבר אוטומטי לתשתית הענן הציבורי כאשר חלה נפילה או קטיעה של התשתית הפיזית - ללא כל הפרעה לסדר יומו של משתמש הקצה.


השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם